Sıcaktan bitkin düşen şahin Doğal Hayatı Koruma görevlilerine teslim edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sıcaktan bitkin düşen şahin Doğal Hayatı Koruma görevlilerine teslim edildi
Abone ol
ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİNDE SICAKTAN BİTKİN DÜŞEREK APARTMANA SIĞINAN ŞAHİN, İTFAİYE TARAFINDAN YAKALANDIKTAN SONRA DOĞAL HAYATI KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GÖREVLİLERİNE TESLİM EDİLDİ. ŞAHİNE DOĞRU YAKLAŞAN KEDİ İSE ŞAHİN'İN KANAT KALDIRMASI İLE KAÇTI.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde sıcaktan bitkin düşerek apartmana sığınan şahin, itfaiye tarafından yakalandıktan sonra Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar görevlilerine teslim edildi. Öte yandan yorgun şahini gören kendinin sinsice yaklaşmaya çalışması sonuçsuz kalınca "Her kuşun eti yenmez" atasözü akıllara geldi.Dün Aydınevler Mahallesi 5512 Sokak’ta bulunan evlerine gelen Murat Güven ve ailesi, balkonda bitkin halde duran şahin ile karşılaştı. Kapı ve pencereleri kapatmalarına rağmen sabah hala şahinin aynı yerde durduğunu gören aile durumu Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat birimine bağlı ekiplere haber verdi. Ekipler tarafından yakalanan ve sıcaktan bitkin düştüğü değerlendirilen şahin tedavisinin yapılması için Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar görevlilerine teslim edildi.


Öte yandan cep telefonuna yansıyan görüntülerde bir kedinin önce yaklaştığı, ardından şahinin kanat kaldırması ile uzaklaştığı görüldü.


Sokak ortasında önce kız arkadaşını, sonra kendini vurduÖnceki Haber

Sokak ortasında önce kız arkadaşını, son...

Kız arkadaşını öldürüp kendi kafasına ateş eden genç hayatını kaybettiSonraki Haber

Kız arkadaşını öldürüp kendi kafasına at...

Yorum Yazın