Muratpaşa Belediyesi, Avrupa kentleriyle yaşlılar için iş birliği yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Muratpaşa Belediyesi, Avrupa kentleriyle yaşlılar için iş birliği yaptı
Abone ol
ANTALYA’DA MURATPAŞA BELEDİYESİ, BARSELONA’NIN DA ARALARINDA OLDUĞU AVRUPA KENTLERİYLE PANDEMİNİN YALNIZLIK HİSSİNE VE UNUTKANLIĞA NEDEN OLDUĞU YAŞLILAR İÇİN ‘İYİ OLMA HALİ’ BAŞLIĞINDA ÇALIŞMALAR YAPACAK.

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Barselona’nın da aralarında olduğu Avrupa kentleriyle pandeminin yalnızlık hissine ve unutkanlığa neden olduğu yaşlılar için ‘iyi olma hali’ başlığında çalışmalar yapacak.


Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı üyesi olan Muratpaşa Belediyesi, İtalya’nın Udine kentinde düzenlenen Sağlıklı Yaşlanmanın On Yılı (2021-2030) başlıklı çalıştaya katıldı. Çalıştayda Muratpaşa Belediyesi Covid-19 pandemisinden en çok etkilenen gruplardan biri olan yaşlılar üzerine yaptığı çalışmaları, aralarında İspanya’dan Barselona’nın da bulunduğu İtalya, Danimarka, Hırvatistan, İrlanda, İngiltere’den şehirlerle paylaştı.


Çalıştayda, belediyelerin yanı sıra Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden sivil toplum kuruluşları, akademisyenler bir araya geldi. Çalıştayın sonunda yerel ve uluslararası düzeyde iş birliği imkanlarının geliştirilmesi için yol haritası oluşturuldu. Muratpaşa Belediyesi, gelecek dönem İspanya, İngiltere gibi ülkelerden şehirlerle pandeminin yalnızlık hissine ve unutkanlığa neden olduğu yaşlılar için ‘iyi olma hali’ başlığında çalışmalar yapacak.


Kaş Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı yapıldıÖnceki Haber

Kaş Belediyesi haziran ayı meclis toplan...

Ayşe Kulin, edebiyatseverlerle buluştuSonraki Haber

Ayşe Kulin, edebiyatseverlerle buluştu

Yorum Yazın