Kozanda aşırı yağış sele neden oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kozanda aşırı yağış sele neden oldu
Abone ol
ADANA’NIN KOZAN İLÇESİNDE AKŞAM SAATLERİNDE ETKİSİNİ GÖSTEREN ŞİDDETLİ YAĞIŞ SELE DÖNÜŞTÜ. SEL NEDENİYLE İLÇEYE BAĞLI ACARMANTAŞ MAHALLESİ’NDE ÇOK SAYIDA İŞ YERİ, EV VE TARIM ARAZİSİ ZARAR GÖRDÜ. MAHALLEDE BULUNAN BAZI BALIK ÜRETİM TESİSLERİNDE DE OLUŞAN SU TAŞKINI NEDENİYLE BALIKLAR SUYLA BİRLİKTE KAYBOLDU. SEL NEDENİYPLE NARENCİYE BAHÇELERİ VE ÇİLEK BAHÇELERİ ZARAR GÖRDÜ.

Adana’nın Kozan ilçesinde akşam saatlerinde etkisini gösteren sağanak yağış sele dönüştü. Sel nedeniyle çok sayıda iş yeri, ev ve tarım arazisi zarar gördü.


Kozan ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yağış sele dönüştü. Aşırı yağış nedeniyle oluşan selden dolayı Acarmantaş Mahallesi´nde birçok ev, ekili arazi, bahçe ve iş yerini su bastı. Meteorolojinin önceden uyarılarına rağmen aşırı yağışa hazırlıksız yakalanan mahalleli su taşkınları nedeniyle büyük oranda zarar gördü. Mahalledeki su taşkınları nedeniyle yol, tarla ve bahçeler zarar gördü.


Mahallede bulunan iki alabalık üretim tesisinde ise yaşanan sel nedeniyle havuzlarda yetiştirilen balıklar taşan suyun akıntısına kapılarak kayboldu. Yaklaşık iki saat süren yağış daha sonra etkisini azalttı. Zarar gören bölgelerde suyu tahliye etmek için çalışmalar devam ediyor.


Osmaniyede çıkan orman yangını büyümeden söndürüldüÖnceki Haber

Osmaniyede çıkan orman yangını büyümeden...

Balkonda ateş yakıp kendini eve kilitledi, çıkarken kalabalığı selamladıSonraki Haber

Balkonda ateş yakıp kendini eve kilitled...