Kepez Belediyesi, deprem bölgesine 6 sahra mutfağı kurdu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kepez Belediyesi, deprem bölgesine 6 sahra mutfağı kurdu
Abone ol
KEPEZ BELEDİYESİ, DEPREM BÖLGESİNDE 6 ADET SAHRA MUTFAĞI KURDU. BAŞKAN TÜTÜNCÜ, SAHRA MUTFAKLARINDA DEPREMZEDE VATANDAŞLARA 24 SAAT BOYUNCA SICAK YEMEK İKRAM EDİLECEĞİNİ BİLDİRDİ.

Kepez Belediyesi, deprem bölgesinde 6 adet sahra mutfağı kurdu. Başkan Tütüncü, sahra mutfaklarında depremzede vatandaşlara 24 saat boyunca sıcak yemek ikram edileceğini bildirdi.

 

Kepez Belediyesi, 10 ilin etkilendiği deprem bölgesi için yardım çalışmalarını sürdürüyor. Kepez Vakfı işbirliğiyle depremin ilk günü yardım kampanyası başlatan Kepez Belediyesi, deprem bölgesindeki vatandaşlar içinde Sahra Mutfakları kuruyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sahra mutfakları kurmak için bölgeye hareket eden ekipleri de dualarla gönderiyor. Deprem bölgesinde en çok ihtiyaç duyulanların başında sıcak yemek geldiğine değinen Başkan Tütüncü, “Osmaniye’ye 6 adet sahra mutfağı gönderdik. Bu sahra mutfaklarımız depremzede vatandaşlarımıza 24 saat sıcak yemek sunacak. İlerleyen günlerde sahra mutfaklarımızın sayısını artıracağız. Hayat normale dönene kadar depremzede vatandaşlarımıza sıcak yemek servisi Kepez Belediyesi tarafından yapılacak. Yemek hizmetimiz Osmaniye şehrimizde sunulacak. Bunun nedeni AFAD tarafından Osmaniye’de görevlendirilmiş olmamızdır. Bu arada hayat normale dönene kadar bütün ekiplerimiz depremzede vatandaşlarımıza sıcak yemek ikramında bulunacak" dedi. Kepez Belediyesi’nin deprem bölgesine ulaşan sahra mutfaklarında ilk önce tarhana ve domates çorbası pişirilerek, depremzedelere ikram edildi.

 


Antalya-Konya karayolunda trafik normale döndüÖnceki Haber

Antalya-Konya karayolunda trafik normale...

Antalyadan 535 sağlık personeli deprem bölgesindeSonraki Haber

Antalyadan 535 sağlık personeli deprem b...

Yorum Yazın