Emekli polisin Battal Gazi kapanı, tilkilerin kabusu oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emekli polisin Battal Gazi kapanı, tilkilerin kabusu oldu
Abone ol
ANTALYA’DA DAHA ÖNCE BİRÇOK KEZ ÇİFTLİKLERE DADANAN TİLKİLERİ, ‘BATTAL GAZİ’ FİLMİNDEN ESİNLENEREK YAPTIĞI KAPANLA YAKALAYAN EMEKLİ POLİS, KÜMESE DADANAN FARKLI BİR TİLKİYİ DE YİNE AYNI KAPANLA YAKALADI. EMEKLİ POLİS, “TAVUĞU, HOROZU, ÖRDEĞİ YEDİN SESLENMEDİK AMA TAVUS KUŞLARINI YEDİRMEYECEĞİZ” DİYE SESLENDİĞİ TİLKİYİ, DOĞAYA TEKRAR GERİ SALDI.

Antalya’da daha önce birçok kez çiftliklere dadanan tilkileri, "Battal Gazi" filminden esinlenerek yaptığı kapanla yakalayan emekli polis, kümese dadanan farklı bir tilkiyi de yine aynı kapanla yakaladı. Emekli polis, "Tavuğu, horozu, ördeği yedin seslenmedik ama tavus kuşlarını yedirmeyeceğiz" diye seslendiği tilkiyi, doğaya tekrar geri saldı.

 

Çiftçilerin kümeslere girip hayvanları telef etmesini engellemek için "Battal Gazi" filminden esinlenerek kapan yapan emekli polis Saadettin Öncel, geçtiğimiz gün Muratpaşa ilçesi Yeşilova Mahallesi’nde son günlerde bir çiftçinin kümesinde tavuk, horoz ve ördekleri telef ettiğini öğrendi. Kapanını alıp çiftçinin bahçesine kuran Öncel, gece saatlerinde kümese girmek için gelen tilkiyi kapanla yakaladı. Son derece hırçın olduğu gözlenen tilki, cep telefonuyla görüntü almaya çalışan Öncel’e zor anlar yaşattı.

 

 

 

"Kusura bakma onları yedirmeyeceğiz"

 

 

 

Tilkinin 3 gündür kümese dadandığını belirten Öncel, durumu öğrenir öğrenmez çiftçi arkadaşına yardım ettiğini anlattı. Öncel ardından, "Tavuğu, horozu, ördeği, Hint tavuklarını yedin seslenmedik, sıra geldi tavus kuşlarına. Kusura bakma onları yedirmeyeceğiz” diye seslendiği tilkiyi, bölgeden uzak bir ormanlık alana götürerek doğaya saldı.

 


Manavgat, deprem bölgesi için tek yürek olduÖnceki Haber

Manavgat, deprem bölgesi için tek yürek...

Konyaaltılı Linadan deprem bölgesine duygu dolu yardımSonraki Haber

Konyaaltılı Linadan deprem bölgesine duy...

Yorum Yazın