Burdurda muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri belli oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Burdurda muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri belli oldu
Abone ol
BURDUR’DA 2 KÖY VE 2 MAHALLEDE GERÇEKLEŞEN MUHTARLIK VE İHTİYAR HEYETİ SEÇİMLERİ BELLİ OLDU. YAPILAN SEÇİMDE KOCAALİLER BELDESİ KARŞIYAKA MAHALLESİ'NDE 9 GÜNLÜK İKAMETGAH SORUNU YÜZÜNDEN MAZBATASINI GERİ VERMEK ZORUNDA KALAN MÜRÜVVET ŞİMŞEK 82 OY FARKLA YENİDEN MUHTAR OLDU.

Burdur’da 2 köy ve 2 mahallede gerçekleşen muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri belli oldu. Yapılan seçimde Kocaaliler Beldesi Karşıyaka Mahallesi’nde 9 günlük ikametgah sorunu yüzünden mazbatasını geri vermek zorunda kalan Mürüvvet Şimşek 82 oy farkla yeniden muhtar oldu.


Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde tekrarlanan seçim kapsamında Gölhisar Fatih Mahallesi Yeşilova Sazak Köyü, Bucak Kocaaliler Beldesi Karşıkaya Mahallesi ve Burdur Kumluca Köyü’nde halk yeniden sandığa gitti.


Gölhisar İlçesi Fatih Mahallesi’nde 9 Adayın yarıştığı seçimde 427 oy ile Ali Aksoy, sandıktan muhtar olarak çıkan isim olurken Kocaaliler Beldesi Karşıyaka Mahallesi’nde ikametgah sorunu yüzünden mazbatasını geri vermek zorunda kalan Mürüvvet Şimşek, en yakın rakibine 82 oy fark atarak yeniden muhtar olarak seçildi. Fatih Mahallesi’nde Ali Aksoy 427 oy, Halil Kavcakar 134 oy, Hüseyin Bayraktar 121 oy Mustafa Özşimsek 98 oy, Muzaffer Erdem 83 oy, Ramazan Özdemir 86 oy, Bayram Vural 60 oy, Cevdet Serttaş 55 oy, Bekir Sunar ise 51 oy aldı. Kocaaliler Beldesi Karşıyaka Mahallesi’nde ise Mürüvvet Şimşek 197 oy, Selim Arısoy 115 oy, Mustafa Yarış 97 oy aldı.


Yeşilova ilçesi Sazak Köyü’nde bir adayın katıldığı seçimde Mevlüt Sakallı 101 oy alarak muhtarlık koltuğuna oturdu. Merkez’e bağlı Kumluca Köyü’nde ise Necip Yayla, Ali Altınkaynak, Ramazan Akkaya ve Fethi Karakaya ihtiyarlık heyeti olarak seçildi.


Antalyadaki arazi yangınında seraların naylon örtüleri ve zeytin ağaçları küle döndüÖnceki Haber

Antalyadaki arazi yangınında seraların n...

Dereceye giren okçulara ödülleri Vali Yazıcı tarafından verildiSonraki Haber

Dereceye giren okçulara ödülleri Vali Ya...