Başkan Uysaldan Manay Gölü için önemli çağrı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Uysaldan Manay Gölü için önemli çağrı
Abone ol
BAŞKAN UYSAL, MANAY’DA KAHVEHANEDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELİRKEN GÜNDEM, 1750 HEKTARLIK KISMI BURDUR’DA, 4 BİN HEKTARLIK KISMI İSE ANTALYA’DA BULUNAN VE 1950-1965 YILLARI ARASINDA DSİ TARAFINDAN KURUTULAN MANAY GÖLÜ SONRASI BÖLGENİN İKLİMİNDE YAŞANAN DEĞİŞİM OLDU

Antalya’nın Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Tekeli Yaylası’nın en yüksek yerinde yer alan ve eskiden sandallarla gezilen Korkuteli Manay Gölü’nün Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından kurutulmasının ağır sonuçları olduğunu belirterek, “Manay Mahallemizin gölete ihtiyacı var, Tüm yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.


Başkan Uysal, hafta sonu Muratapşa’da yaşayan çok sayda kişinin yaylası ve aynı zamanda doğup büyüdüğü topraklar olan Korkuteli ilçesinin Manay ve Osmankalfalar mahallelerini ziyaret etti.


Başkan Uysal, Manay’da kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelirken gündem, 1750 hektarlık kısmı Burdur’da, 4 bin hektarlık kısmı ise Antalya’da bulunan ve 1950-1965 yılları arasında DSİ tarafından kurutulan Manay Gölü sonrası bölgenin ikliminde yaşanan değişim oldu"Hey şey değişti"


Mahalleli, Tekeli Yaylası’nın en yüksek noktasında yer alan ve bir dönem sandallarla gezdikleri gölün kurutulması sonrası yağışların azaldığını, verimin düştüğünü ve kuraklığını baş gösterdiğini anlattı. Başkan Uysal ise insanoğlunun doğayla ilişkilerinde uzun vadeli düşünmesi gerektiğini belirterek yetkililere çağrıda bulundu. Uysal, “Manay Mahallemizin gölede ihtiyacı var. Tüm yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi."Şenliğe katıldı"


Başkan Uysal, Osmankalfalar’da ise bu yıl 2’incisi düzenlenen Şehzade Korkut Yayla Şenliklerine katıldı. Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, “İnsanların bir araya gelmesi, sevgi, saygı, barış içinde olması çok değerli. Burada geleceği birlikte tanzim etme konusunda güzel bir güç, güzel bir enerji var. Sevgi, saygı gelecek nesillerin ışığı olsun. İnşallah, her türlü ayrımcılığı yenerek, kol kola insanlık için çok güzel şartları hazırlarız” ifadelerine yer verdi.


MATSO Başkanı Güngör: İhracatı arttırmak için çaba gösteriyoruzÖnceki Haber

MATSO Başkanı Güngör: İhracatı arttırma...

Serikte jandarma orman denetimlerini sıklaştırdıSonraki Haber

Serikte jandarma orman denetimlerini sık...

Yorum Yazın