Avrupalı öğrenciler Türk kültürünü tanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Avrupalı öğrenciler Türk kültürünü tanıyor
Abone ol
ANTALYA (İHA) - ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK KAMPI VE EĞİTİM MERKEZİ, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ AVRUPA ÖĞRENCİLERİ FORUMU (AEGEE) TARAFINDAN DÜZENLENEN PROJE KAPSAMINDA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI. GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİNDE ÖĞRENCİLERE, TÜRK KÜLTÜRÜ, ÖRF, ADET VE YÖRESEL DANSLARI TANITILDI.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, Akdeniz Üniversitesi Avrupa Öğrencileri Forumu (AEGEE) tarafından düzenlenen proje bünyesinde yabancı uyruklu öğrencilere ev sahipliği yaptı. Gençlik Eğitim Merkezinde öğrencilere, Türk kültürü, örf, adet ve yöresel dansları tanıtıldı.


Akdeniz Üniversitesi AEGEE topluluğunun organize ettiği Yaz Üniversitesi Projesi’ne katılan 11 ülkeden 23 yabancı uyruklu öğrenci, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde misafir oldu. İngiltere, Macaristan, Polonya, İspanya, İtalya, Hollanda, Sırbistan, Avusturya, Belçika ve Rusya gibi farklı ülkelerden gelen 23 yabancı uyruklu öğrenci hem Antalya’yı keşfetme fırsatı buluyor hem de Türk kültürünü tanıyor.Avrupalı gençler halay çekti


Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nin konuğu olan öğrenciler merkezde düzenlenen etkinliklerde keyifli vakit geçirdi. Yabancı uyruklu gençlere önce yöresel danslar tanıtıldı ardından birlikte zeybek, horon, halay ve Kafkas dansları sergilendi. Antalyalı gençler de yabancı gençler ile beraber vakit geçirerek hem yabancı dillerini geliştirdi hem de yeni kültürler öğrenme fırsatı buldu.Antalya’da olmak muhteşem


Proje çerçevesinde Antalya’da olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen İspanyol öğrenci Rebeca Urouızu, “Türkiye’ye ilk defa geldim ve çok beğendim. Bulunduğumuz ortam çok keyifli. Türkler sıcakkanlı insanlar. Yöresel yemekleri ve danslarını çok sevdim. Dans ederken çok eğlendik. Farklı kültürleri tanımak ve deneyimlemek çok güzel” diye konuştu.


3üncü Geleneksel Alanya Belediyesi Ayak Tenisi 100. Yıl Türkiye kupası yapıldıÖnceki Haber

3üncü Geleneksel Alanya Belediyesi Ayak...

Başkan Yücelden 23 yaylaya hizmetSonraki Haber

Başkan Yücelden 23 yaylaya hizmet

Yorum Yazın